jihoafricka.cz

Johannesburg

13.07.2024

Johannesburg


Johannesburg


je nejlidnatější město v Jižní Africe. Mezi jihoafričany je známé také jako Jo'burg, Jozi a JHB. Je to hlavní město provincie Gauteng, nejbohatší provincie v Jižní Africe a sídlo jihoafrického ústavního soudu. Město tvoří jednu ze 40 největších metropolí na světě a je to jedno ze světových míst Afriky. Někdy je nesprávně označované jako hlavní město Jihoafrické republiky (Pretoria - Kapské město).

Mandela Square

Johanesburg


je centrem velkého obchodu se zlatem a diamanty. Nachází se v oblasti bohaté na nerosty. Má rozlohu 1644 km² a žije zde více než 3,2 milionů obyvatel. Voda v Johannesburgu a Kapském městě je prý jedna z nejlepších na světě.


Joburg (Johannesburg)


je plný kontrastů: vilové čtvrti, kde za vysokými ploty vidíte zahradní slavnosti bílých, a před domy jejich bouráky… O pět minut později zas projíždíte s okénky naplno zataženými a zamčeni – částmi, kde to „smrdělo malérem“. Na ulicích jsou všichni a všechno - houfy lidí, hlasitá hudba, binec… Černoši v místních prodejničkách rozhodně nevypadají tak, že by souhlasili s focením.

Golden reef

Golden Reef City


je bývalé zlatokopecké městečko které stojí za návštěvu. Nyní funguje jako zábavní park. Je zde možné vidět odlití zlaté cihly nebo se vydat výtahem do zlatého dolu. Nechají Vás tu i potěškat pořadnou cihlu zlata. Sebou si jí můžete odnes když příjdete 30. února.Johannesburg - JAR - Jihoafrická republika - Jižní Afrika

Johannesburg

Johannesburg JAR

Johannesburg nejlidnatější město v Jihoafrické republice i celé Jižní Africe. Více ...

Články

Cestuj jinam